Kurucumuz

KURUCUMUZ

Uzm. Psk. Nurten SANCAK

Hedefe Psikoloji - Nurten Sancak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan Nurten Sancak, klinik psikoloji yüksek lisansını ‘Olası Benlikler ve Depresyon İlişkisi’ konulu çalışması ile bitirmiştir. Gölcük Depreminde Gözlementepe’de ilk alan çalışmasını yapan Sancak Yüksek Lisansı sonrasında ise stajını Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) tamamlamıştır. Yüksek lisans çalışmasının yanı sıra Gestalt Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapiler ve EMDR Terapi eğitimlerini tamamlayan ve yetişkin psikoterapisinde çalışmalarını sürdüren Sancak, mesleki pratiğinde Bilişsel davranışçı terapi, Gestalt ve EMDR terapisi tekniklerini kullanmaktadır.

 

Nurten Sancak’ın mesleki ilgi ve uzmanlık alanları; depresyon, yeme bozuklukları, kaygı bozuklukları (Sosyal kaygı, obsesyon (takıntılar), panik atak, genel kaygı bozukluğu vb.) ve ilişki problemleridir. Bunların yanı sıra patolojik olmayan problemlerde hayata dair danışmanlık hizmeti ve medya danışmanlığı da vermekte olan Sancak, bu hizmetler kapsamında kişilerin yeni deneyimlere ve sürece uyumunu, medya tarafında ise program içeriği geliştirme konusunda danışanlarına yardımcı olmaktadır.

 

Türk Psikologlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almış olan Nurten Sancak, Doğuş Holding’in sponsorluğunda sürdürülen 3 Kumbara Çocuklar İçin Finansal Okur Yazarlık Sosyal Sorumluluk Projesi’nin Danışma Kurulu üyesi olarak görev almıştır. Halen birçok sosyal sorumluluk projesi yürütmekte ve sosyal sorumluluk projelerinde danışmanlık yapmaktadır. Nurten Sancak, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı kurucularından olup aynı zamanda mütevelli heyeti üyesidir ve aktif olarak Alem Dergisi İcra Kurulu Başkanı olarak medya alanında da görev almış ve çalışmalarını yürütmüştür.

 

Kişisel ve mesleki ilgi alanın başında kadın, çocuk ve eğitimin yer aldığı Sancak 2017 Aziz Sancar Girls In STEM projesinde rol model olarak yer almıştır. Disiplinler arası bir öğrenim yaklaşımı olan STEM’ de amaç akademik disiplinleri gerçek hayatın içindeki konularla ilişkilendirerek öğrencilerin bilimi, teknolojiyi, mühendislik ve matematik konularını okul, toplum, iş ve küresel girişimlerde kullanabilme yetkinliklerini geliştirmektir. Sancak, STEM ve benzeri eğitim modellerinin yaygınlaştırılması ile ilgili proje çalışmalarınada devam etmektedir.

 

HEDEFE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE EĞİTİM MERKEZİ’nde ekibi ile birlikte yetişkin, çocuk, ergen, aile, çift, bireysel ve grup psikoterapileri ile eğitim, süpervizyon ve bilimsel çalışmalarını sürdürmekte olan Sancak, kurumsal hizmetler biriminde görev alan uzman ekibi ile projelerin oluşum ve yürütme aşamalarında da çalışmalarını ve hizmetlerini sürdürmektedir.

 

www.nurtensancak.com.tr