Film Önerisi / 3. Wilber Ölmek İstiyor

Hedefe Psikoloji - Film Önerisi - 3. Wilber Ölmek İstiyor

Film Önerisi / 3. Wilber Ölmek İstiyor

Hedefe Psikoloji - Film Önerisi - 3. Wilber Ölmek İstiyor

Danimarkalı yönetmen Lone Scherfig’in ilk İngilizce filmi Wilbur Ölmek İstiyor aşk, kayıplar ve kurtuluş üzerine ilgi çekici bir kara komedi.

Zeki ama intihara eğilimli Wilbur’la iyi yürekli ağabeyi Harbour, babaları ardında döküntü bir sahaf dükkânından başka bir şey bırakmaksızın ölüp gittiğinde, otuzlu yaşlarını sürmektedir. Bir intihar girişiminde başarısız olan Wilbur hastaneye gider. Orada alaycı psikolog Horst ve anlayışlı baş hemşire Moira’yla tanışır. Harbour gibi onlar da Wilbur’un bir sevgiliye ihtiyacı olduğunu düşünmektedir. Kadınlar sürekli Wilbur’a âşık olsalar bile ona yakınlaşamamaktadırlar. Utangaç ve tutkulu Alice küçük kızıyla birlikte sahafa girdiğinde, bu sefer âşık olan Harbour’dur.

Hastanede temizlikçilik yapan Alice, hastaların giderken bıraktığı kitapları satmaktadır. Kızı Mary ise kitapların sürekli satılmadığı bir yuvanın hasretini çekmektedir. Çok geçmeden bu dört kişinin yaşamı iç içe geçer.

Wilbur yeniden hayata bağlanmaya, Alice kabuğunu kırmaya başlar, Mary de sahaf dükkânındaki binlerce kitabı okumaya koyulur. Harbour hayatında hiç bu kadar mutlu olmamıştır, ama her an su yüzüne çıkabilecek büyük bir sır saklamaktadır.